ziemelukoridors.lv

Jauna infrastruktūra ValmierāTiek informēts, ka Valmieras pilsētā ir pabeigti ielu un ietvju remontdarbi, kā arī vairāki darbi, kas ir iesākti drīz tiks pabeigti. Rekonstrukcijas darbi Andreja Upīša ielas posmā ir noslēgušies. Šajā posmā ir izbūvētas komunikācijas, kas ir izveidotas zem zemes. Ir arī uzliets jaus asfaltbetona segums, kā arī uzbūvētas ietves, kas paredzētas gājējiem. Uztaisīts jauns ielas segums un arī uzstādīts jauns ielas apgaismojums. Ir pabeigti apzaļumošanas darbi, saliktas nepieciešamās ceļa zīmes un protams, arī uzvilkts horizontālais marķējums. Lai veicinātu autobraucēju drošību, kā arī gājēju ievērībai, Andreja Upīša un Senču ielas krustojums pārveidots un izveidots kā 90 grādu krustojums. Arī Putnu ielā ir notikušas pārmaiņas – tā ir novirzīta perpendikulāri Senču ielai, tādā veidā izveidojot jaunu ielas krustojumu. Jaunu, modernu skatu ir ieguvusi Andreja Upīša iela, jo ir noslēpti telefona un elektrības stabi. Tā kā iepriekš šis ielas posms bija grantēts un tagad to rekonstruējot redzami uzlabojas satiksmes drošība un protams arī iedzīvotāju komforta līmenis ir paaugstinājies. Šāds līdzīgs projekts arī ir izstrādāts citās vietās, skaidri zināms, ka līdzīgas pārmaiņas piedzīvos A. Upīša ielas posms no Rubenes ielas līdz Beātes ielas.

Arī slimnīcas “Vidzemes slimnīca” ir piedzīvojusi pārmaiņas. Šajā slimnīcā ir izbūvēta jauna ietve gājējiem, kā arī apmeklētāju ērtībām izveidota plašs stāvlaukums, kas ir marķēts un paredzēts 60 automašīnām. Pateicoties šīs autostāvvietas izveidošanai, mazinājies automašīnu vadītāju skaits, kuri novietoja savas mašīnas zaļajā zonā. Paaugstinājusies arī drošība, jo krustojums ir kļuvis pārredzamāks. Arī pacienti un apmeklētāji var uz slimnīcu doties pa bruģētu un apgaismotu celiņu.

Arī maijā uzsāktie darbi, kas bija saistīti ar gājēju tiltu pār Rātsupīti ir beigušies. Šis tilts atrodas Bruņinieku ielā 1 un iedzīvotāji var drošāk un ātrāk veikt ceļu un tirgu un citām sev nepieciešamajām vietām. Tika atjaunotas konstrukcijas no betona, tās izveidotas drošākas, jo veikta apstrāde, hidroizolācija arī ir atjaunota un tīkla klājs ir atjaunots ar asfaltbetonu. Protams ir arī nokrāsotas un atjaunotas tilta margas.

Vasarā arī vairākās vietās tika atjaunotas ietves un izveidoti jauni ceļi, kas piemēroti gājējiem un velosipēdistiem.

Arī Garās ielas segums ir pārmainīts par jaunu asfaltbetona segumu. Gan Andreja Upīša ielas garumā atjaunots segums, gan arī Cēsu iela un Rūpniecības iela ir atjaunota.

Ir izveidota arī jauna gājēju un velosipēdistu infrastruktūra. Tika izveidoti šādi ceļi, kas paredz gan gājēju kustību, gan arī riteņbraucēju. ir izveidoti 4 posmi, kas ir 130, 400 un 200 metru garumā un vijas caur vairākām ielām.

Plānota arī kāpņutelpu rekonstrukcija. Paredzēts demolēt vecās metāla margas, kāpnes, kā arī betona plātņu segumam paredzētas pārmaiņas. Paredzēts no jauna izbūvēt pamatu kāpnēm, izveidotas jaunas betona kāpnes, kā arī granīta plākšņu pakāpieni un granīta plāksnes, kas atrodas starp kāpnēm. Tiks veidotas arī jaunas – cinkota tērauda margas. Paredzēts arī apzaļumot kāpnēm piegulošo teritoriju. Šī projekta kopējās izmaksas ir aptuvenas un viss varētu izmaksāt pie 1,5 tūkstošiem eiro. Plānots arī atjaunot kāpnes, kas atrodas pie tilta, kas stiepjas pār Gauju. Iecerēts nojaukt vecos pakāpienus un to vietā izveidot jaunas kāpnes ar granīta plāksnēm. Paredzēts atjaunot vecās margas, tās attīrot un nokrāsojot. Cerēts arī atbrīvot kāpņu apkārtni no kokiem un krūmiem, lai veicinātu to labāku redzamību.