ziemelukoridors.lv

Kāpēc dažiem finanses ir iestrēgušas 20. gadsimtā?Kāds bija labs padoms 20. gadsimtam? Iet uz labāko universitāti, uzņemties labu darbu, dzīvot ietaupot, ietaupīt un ieguldīt, nopirkt māju un maksimizēt savus pensijas ietaupījumus. Bet visi 20. gadsimta vispārīgie finanšu padomi ne vienmēr ir drošākais ceļš uz panākumiem. Jaunie tūkstošgades uzņēmēji u.c. to uzzināja kādu laiku. Tāpēc daudzi no viņiem nemaz nesāk universitāti, bet kāpēc joprojām ir daudzi, kuri dzīvo kopā ar saviem vecākiem, un kāpēc tik daudzi strādā gadījuma darbus vai ir bez darba? Tas arī noved pie tā, ka finanses dažādos aspektos atbilst pagājušajam 20. gadsimtam, radot papildus problēmas. Problēmas apkopojis mcredit.mx.

Viedi lēmumi 21. gadsimtam

Kādi ir pareizi finanšu padomi 21. gadsimtam? Nu, tūkstošgades cilvēku instinkti nav nepareizi. Bet ūdeņi ir sarežģīti, lai virzītos tīri uz instinktu.

Tas nav “neiestājies universitātē vai koledžā”

Drīzāk tas ir: “neiesaistieties parādos, lai dotos uz universitāti”. Pat tas ir mazliet pārspīlēti, jo pastāv karjeras iespējas – inženierzinātnes, tehnoloģijas – kur jūs varat nopelnīt pietiekami, lai nomaksātu studentu kredītus. Iespējams, pat labāk teikt: “Saglabājiet jūsu studentu kredītus nelielus, salīdzinot ar jūsu izredzēm atmaksāt naudu atpakaļ.” Nemaksājiet, lai apmeklētu vidējā līmeņa koledžu. 20. gadsimtā daudzi gāja tikai uz labāko augstskolu vai koledžu, kurā varēja iekļūt. 21. gadsimtā tas ir tikai pats virsējais slānis. Ja jūs nevarat iekļūt (vai atļauties) vienu no absolūti labākajām augstskolām, nav iemesla papildus maksāt, lai apmeklētu otrā līmeņa koledžu. Izmaksu un ieguvumu attiecība spēcīgi mainās jūsu labā, ja jūs pāris gadus studējat kopienas koledžā un pēc tam pabeidzat savu grādu labā valsts skolā. Protams, ja jūsu ģimene ir bagāta vai jūs varat saņemt lieliskas stipendijas, nav iemesla neiet augstākās pakāpes augstskolā. Pat ja jūs varat iekļūt augstāka līmeņa augstskolā, apsveriet, vai tās izmaksas ir pamatotas. Vai jūsu iegūtais grāds pēc skolas pabeigšanas (absolvēšanas) nodrošinās darbu vai palīdzēs iegūt labākas kompensācijas, nekā jums citādi būtu iespējams? Vai tas atvieglos iestāšanos jūsu izvēlētajā absolventu programmā? Vai tas kādā veidā būtiski uzlabos jūsu paredzēto dzīvesveidu?

Tas nav tikai “dzīvo mājās ar vecākiem”

Drīzāk tas ir “dzīvotspējīgs dzīves veids, ko jūs patiešām varat atļauties, pat ja tas nozīmē dzīvot mājās kopā ar saviem vecākiem.” Nepalieciet parādos, lai piekoptu savu dzīvesveidu! Patiesībā, jūs virzīsieties uz priekšu, ja jūs varēsiet uzkrāt kaut nedaudz kapitāla jeb obligación financiera. Pat tikai neliels negaidītu izdevumu fonds var padarīt jūsu dzīvi ievērojami labāku. Citi parāda veidi var nebūt tik slikti kā studentu aizdevuma parādi (kurus nevar iznīcināt pat bankrota gadījumā un kuri aizdevēji dosies pie jums pat tad, ja jūsu plānotais studiju kurss neviesīs cerības jebkad atmaksāt parādu), bet nenozīmē, ka citi veidi ir labi.

Tas nav “gadījuma darbs”

Drīzāk tas ir “atrast veidu, kā atbalstīt jūsu zemo izmaksu dzīvesveidu, pat ja visu, ko jūs varat iegūt, ir gadījuma darbs.” 21. gadsimtā ir daudz veidu, kā pelnīt naudu. Ir labas darbavietas, ir darbi, kas neatmaksājas, ir visu veidu netradicionāli darbi. Galvenais ir finansēt savu dzīvesveidu (plus nedaudz papildus). Mūsdienu ekonomikā ir laiki un vietas, kur viss, ko jūs varat iegūt, ir darbs, kas neatmaksājas. Tā ir neveiksme. Ir arī žēl, ka tik daudzi cilvēki, kas raksta par “bērniem mūsdienās”, kuri neredz, ka viss ir saistīts. Tūkstošgades bērni un jaunie cilvēki (ļoti saprātīgi) izvēlas atbilstošas dzīvesveida izvēles attiecībā pret ienākumu iespējām, savukārt žurnālisti (un pat finanšu konsultanti) izliekas, ka šīs divas lietas ir nesaistītas.