ziemelukoridors.lv

Neticami skaistas pilsētasŽurnāla Forbes redakcija, centās pēc iespējas objektīvāk, izskatīt šo jautājumu, tāpēc, tika aptaujāts liels daudzums dizaineru, inženieru, arhitektu un speciālistu, kas nodarbojas ar pilsētu plānošanu. Lūk, kādi rezultāti tika iegūti.

Pirmo vietu, šajā aptaujā ieguva Londona – Lielbritānijas sirds, lietus un miglas pilsēta. Lietus šeit smidzina, gandrīz katru dienu, neskatoties uz to, cilvēki šeit vienmēr ir labā garastāvoklī un priecājas uzņemt tūristus. Ierodoties Londonā, ikvienam, gribas pēc iespējas vairāk apskatīties ievērojamo vietu – Big-Ben torni, kas ir pasaulē trešā, visaugstākā celtne, Taueru un Taueras tiltu, kas ir kļuvuši ne tikai par Londonas, bet arī par visas valsts simbolu, Bekingemas pili ar tās krāšņo dārzu utt. Londonā ir daudz parku un kafejnīcu un piektdienas vakaros tajos valda liela rosība, kas svētdienas vakaros manāmi noplok.

Otro vietu ieņem Parīze – mīlestības un romantikas pilsēta. Parīze ir skaista jebkurā gadalaikā, tāpēc to mīl apciemot tūristi no visas pasaules jebkurā gadalaikā. Bet ne jau tāpēc, lai “ieraudzītu un nomirtu”, bet lai baudītu neticami skaisto pilsētas atmosfēru, pastaigātos pa ēnainajiem bulvāriem un apskatītu unikālos arhitektūras mākslas darbus. Tiem, kam te ir palaimējies būt kaut vienu reizi, visu mūžu atcerēsies Versaļu, Elizejas laukus, Eifeļa torni un Triumfālo arku, visā pasaulē pazīstamo Luvru un leģendāro Disnejlendu. Visi, nosauktie objekti, jau sen ir kļuvuši par valsts simboliem. Bet tas vēl nav viss, Parīzi droši varam saukt par pasaules modes galvaspilsētu, šeit atrodas modes veikali un restorāni. Viss kopumā, ir ļoti labs iemesls, lai dotos uz Parīzi un skatītu to savām acīm.

Trešo vietu, Forbes aptaujā, ieņem Sidneja. Par šo Austrālijas pilsētu, ļoti daudzi, visā pasaulē uzzināja pēc tajā notikušajām Olimpiskajām spēlēm 2000 gadā. Sidneja atrodas pie Port – Džeksona līča un priekš tūristiem ir īsta paradīze. Neskartā, viszaļākā kontinenta daba, mierīgi sadzīvo ar to, ko ir radījušas cilvēku rokas. Uz debesskrāpju palodzēm, šeit var mierīgi ieraudzīt papagaiļus, bet paši debesskrāpji, lieliski saderas ar viktoriāņu senlaicīgumu. Tūristi tiecas uz turieni, lai atpūstos zelta pludmalēs, ieraudzītu, kā zied džakaranda, iepazītos ar pilsētas ievērojamākajām vietām.

Ceturto vietu, šajā sarakstā, ieņem viena no skaistākajām pilsētām – Ņujorka. Ņujorku, uzskata par lielu cerību pilsētu , tā vilina ar savu brīvības garu un daudzveidīgajām iespējām. Pateicoties tās politiskajai un ekonomiskajai nozīmei, tā tiek uzskatīta par visas pasaules galvaspilsētu. Megapolise ar tās ģeometrisko skaistumu, debesskrāpjiem no stikla un betona, satriecošiem skatiem, kas ieskauj Manhetenu, unikāliem teātriem un koncertzālēm, neatstās vienaldzīgu nevienu cilvēku uz šī planētas. Šeit katram būs iespēja sameklēt kaut ko interesantu un neparastu: muzeju, teātri, Bronksa ballīti, Metropolitēna operas programmu, pastaigas pa Brodveju un Piekto avēniju…šo sarakstu var turpināt bezgalīgi.

Ja jums iepatikās raksts un jūs gribat uzzināt, kādas pilsētas turpina šo sarakstu, tad lasiet raksta turpinājumu.