ziemelukoridors.lv

Pasaulē skaistākās pilsētasŠajā rakstā jūs varat iepazīties ar skaistāko pilsētu sarakstu pēc LifeGlobe versijas. Nav izslēgts, ka citiem, skaistāko pilsētu saraksts sastāvēs no citām pilsētām. Īstenībā, jau ir ļoti grūti, kādu pilsētu nosaukt par skaistāku, tāpēc, ka eksistē ļoti daudz kritēriju, pēc kuriem vajag salīdzināt, turklāt, katrai pilsētai ir savs unikāls skaistums, piemēram, viena izceļas ar savām augstceltnēm, bet otra, atkal izskatās neatkārtojama pateicoties ainavām, kas to ieskauj. Tāpēc, droši varam teikt, ka šim sarakstam, nav nekāda zinātniskā pamatojuma un socioloģiskās vērtībās, mēs nesaucam vienas pilsētas skaistākas par citām, mēs neveidojam reitingu, mēs vienkārši stāstām par pilsētām, kas pasaulē ir visskaistākās.

Bet, ja jau iesākām runāt par augstceltnēm, tad pirmā pilsēta, kas ar tām asociējas, protams ir “Debesskrāpju pilsēta” – Čikāga. Tieši ar to, mēs arī sāksim.

Čikāga

Daudzi uzskata, ka Čikāga, tika nosaukta par Debesskrāpju pilsētu, pateicoties milzīgajam augstceltņu skaitam šajā teritorijā, ir iespējams, ka tieši tā tas arī bija, bet tikai nedaudzi zina, ka tieši šajā vietā 1885. gadā, pavisam mazā, parastā pilsētā Čikāgā tika uzbūvēts, pasaulē pats pirmais debesskrāpis The Home Insurance Building, kas eksistēja līdz 1931. gadam. Protams, tas nebija visaugstākā celtne visā pasaulē (tam bija tikai 10 stāvi pašā sākumā un 1891. gadā tika uzbūvēti vēl 2), bet, tās uzbūvēšana, ar pārliecību varam teikt, kļuva par pirmo soli, turpmākai visu lielāko pilsētu uz zemes, izskata nomainīšanai.

Kāds, droši vien, no jums iebildīs, ka tā nu ne pavisam nebija pirmā, visaugstākā celtne pasaulē, ka daudzstāvu mājās, jau vairākus gadsimtus atpakaļ bija sastopamas Jemenā, tā ir patiesība, bet acīmredzamu masveida, augstceltņu būvniecība, sākās tieši pēc Čikāgas augstceltnes uzrašanās.

Mūsdienās, Čikāgā ir 17 ēkas, kuru augstums pārsniedz 200 metrus atzīmi, turklāt, trīs no tām ietilpst pasaulē

visaugstāko celtņu divdesmitniekā (ieskaitot visaugstāko debesskrāpi Ziemeļamerikā Sears Tower, kura augstums ir 443,2 metri).

Ja runājam par Čikāgu, tad jāsaka, ka tā ir pilsēta, kurā lieliski sadzīvo gan mūsdienu arhitektūra, gan brīnišķīgā, pagājušā gadsimta arhitektūra.

Mūsdienās, Čikāgas “mākslīgais horizonts” ir visaugstākais un visblīvākais visā pasaulē.

Ņujorka

Ja jau runājam par “mākslīgo horizontu”, tad jāsaka, ka Ņujorkai, no pārējām pilsētām, tas atšķiras ar neatkārtojamu daudzveidību, kas ir panākta pateicoties milzīgajam, dažādu arhitektūras stilu, ēku daudzumam. Bet Holivuda, viennozīmīgi, to ir padarījusi vēl vairāk atpazīstamu “horizonta” ziņā.

Ņujorkā, atzīmi 200 metri, ir “pārkāpušas” 44 ēkas. Tas ir pasaulē vislielākais debesskrāpju skaits, kas atrodas vienā pilsētā.

Tas ir neskaitot 2001. gada 11 . septembrī sagrautā Vispasaules Tirdzniecības Centra torņu…Bet tagad tur atrodas Brīvības Tornis, kas ir visaugstākā šīs pilsētas celtne.

Tieši Ņujorkā, atrodas ir Amerikas simbols – Brīvības statuja.

San – Francisko

Tā ir salīdzinoši neliela pilsēta un pirmām kārtām asociējas ar slavenajiem Zelta Vārtiem, kas par savu popularitāti var būt pateicīgi Holivudai.

Vēl viena, ļoti populāra vieta ir Alkatraza, kas savā laikā bija nepieejams cietums, bet tagad ir kļuvis par vienu no iecienītākajām tūristu apmeklēšanas vietām.