ziemelukoridors.lv


Kāds bija labs padoms 20. gadsimtam? Iet uz labāko universitāti, uzņemties labu darbu, dzīvot ietaupot, ietaupīt un ieguldīt, nopirkt māju un maksimizēt savus pensijas ietaupījumus. Bet visi 20. gadsimta vispārīgie finanšu padomi ne vienmēr ir drošākais ceļš uz panākumiem. Jaunie tūkstošgades uzņēmēji u.c. to uzzināja kādu laiku. Tāpēc daudzi no viņiem nemaz nesāk universitāti, bet kāpēc joprojām ir daudzi, kuri dzīvo kopā ar saviem vecākiem, un kāpēc tik daudzi strādā gadījuma darbus vai ir bez darba? Tas arī noved pie tā, ka finanses dažādos aspektos atbilst pagājušajam 20. gadsimtam, radot papildus problēmas. Problēmas apkopojis mcredit.mx.

Viedi lēmumi 21. gadsimtam

Kādi ir pareizi finanšu padomi 21. gadsimtam? Nu, tūkstošgades cilvēku instinkti nav nepareizi. Bet ūdeņi ir sarežģīti, lai virzītos tīri uz instinktu.

Tas nav “neiestājies universitātē vai koledžā”

Drīzāk tas ir: “neiesaistieties parādos, lai dotos uz universitāti”. Pat tas ir mazliet pārspīlēti, jo pastāv karjeras iespējas – inženierzinātnes, tehnoloģijas – kur jūs varat nopelnīt pietiekami, lai nomaksātu studentu kredītus. Iespējams, pat labāk teikt: “Saglabājiet jūsu studentu kredītus nelielus, salīdzinot ar jūsu izredzēm atmaksāt naudu atpakaļ.” Nemaksājiet, lai apmeklētu vidējā līmeņa koledžu. 20. gadsimtā daudzi gāja tikai uz labāko augstskolu vai koledžu, kurā varēja iekļūt. 21. gadsimtā tas ir tikai pats virsējais slānis. Ja jūs nevarat iekļūt (vai atļauties) vienu no absolūti labākajām augstskolām, nav iemesla papildus maksāt, lai apmeklētu otrā līmeņa koledžu. Izmaksu un ieguvumu attiecība spēcīgi mainās jūsu labā, ja jūs pāris gadus studējat kopienas koledžā un pēc tam pabeidzat savu grādu labā valsts skolā. Protams, ja jūsu ģimene ir bagāta vai jūs varat saņemt lieliskas stipendijas, nav iemesla neiet augstākās pakāpes augstskolā. Pat ja jūs varat iekļūt augstāka līmeņa augstskolā, apsveriet, vai tās izmaksas ir pamatotas. Vai jūsu iegūtais grāds pēc skolas pabeigšanas (absolvēšanas) nodrošinās darbu vai palīdzēs iegūt labākas kompensācijas, nekā jums citādi būtu iespējams? Vai tas atvieglos iestāšanos jūsu izvēlētajā absolventu programmā? Vai tas kādā veidā būtiski uzlabos jūsu paredzēto dzīvesveidu?

Tas nav tikai “dzīvo mājās ar vecākiem”

Drīzāk tas ir “dzīvotspējīgs dzīves veids, ko jūs patiešām varat atļauties, pat ja tas nozīmē dzīvot mājās kopā ar saviem vecākiem.” Nepalieciet parādos, lai piekoptu savu dzīvesveidu! Patiesībā, jūs virzīsieties uz priekšu, ja jūs varēsiet uzkrāt kaut nedaudz kapitāla jeb obligación financiera. Pat tikai neliels negaidītu izdevumu fonds var padarīt jūsu dzīvi ievērojami labāku. Citi parāda veidi var nebūt tik slikti kā studentu aizdevuma parādi (kurus nevar iznīcināt pat bankrota gadījumā un kuri aizdevēji dosies pie jums pat tad, ja jūsu plānotais studiju kurss neviesīs cerības jebkad atmaksāt parādu), bet nenozīmē, ka citi veidi ir labi.

Tas nav “gadījuma darbs”

Drīzāk tas ir “atrast veidu, kā atbalstīt jūsu zemo izmaksu dzīvesveidu, pat ja visu, ko jūs varat iegūt, ir gadījuma darbs.” 21. gadsimtā ir daudz veidu, kā pelnīt naudu. Ir labas darbavietas, ir darbi, kas neatmaksājas, ir visu veidu netradicionāli darbi. Galvenais ir finansēt savu dzīvesveidu (plus nedaudz papildus). Mūsdienu ekonomikā ir laiki un vietas, kur viss, ko jūs varat iegūt, ir darbs, kas neatmaksājas. Tā ir neveiksme. Ir arī žēl, ka tik daudzi cilvēki, kas raksta par “bērniem mūsdienās”, kuri neredz, ka viss ir saistīts. Tūkstošgades bērni un jaunie cilvēki (ļoti saprātīgi) izvēlas atbilstošas dzīvesveida izvēles attiecībā pret ienākumu iespējām, savukārt žurnālisti (un pat finanšu konsultanti) izliekas, ka šīs divas lietas ir nesaistītas.Vislabākais laiks, lai ceļotu un iepazītu jaunas pilsētas ir pavasaris, jo tad daba atkal mostas pēc ziemas miega un atkal padara pasauli nedaudz skaistāku. Pavasaris ir ideāls laiks, lai brīvdienās aizceļotu viens vai ar kādu kompāniju pa Eiropu, kur ir iespēja uzzināt un apskatīt daudz ko jaunu. Ir dažas pilsētas, kuras noteikti būtu jāapmeklē tieši pavasarī.

Gruzija, Signagi

Viena, no Gruzijas skaistākajām pilsētām visnotaļ ir Signagi. Līdz šai pilsētai nokļūt ir pavisam vienkārši- ar autobusu, kas regulāri kursē ik pēc divām stundām. Šī ir mazā, mīlestības pilna pilsētiņa, kura ir pilnībā restaurēta, bet no ārpuses. Braucot garām nav iespējams neapstāties un neaplūkot šīs mazās uzkoptās mājiņas. Šeit ir iespēja salaulāties 24h diennaktī, iepriekš neiesniedzot dokumentus, tādēļ tā arī ir nosaukta par mīlestības pilsētiņu. Iespēja arī aplūkot cietoksni, kas sargā pilsētas senāko daļu.

Nīderlande, Amsterdama

Pavasara laikā noteikti jāapmeklē šī pilsēta, jo šajā gadalaikā pilsēta pārvēršas par ziedošu tulpju paradīzi. Šeit norisinās tulpju festivāli no 1. līdz 30. aprīlim un ir iespēja apskatīt visneiedomājamākās ziedu kombinācijas un krāsu dažādības. Katru gadu norisinās šis pasākums un kopā sapulcē vairāk kā 900 tūkstošu cilvēku. Toties ceļojums jāsāk plānot laicīgi, jo 26. aprīlī tiek atzīmēta Karalienes diena, tādēļ šis ir vislabākais apmeklējuma laiks. Mūzika skan visos laukumos un ielās, tiek rīkotas visādas sacensības un koncerti visai ģimenei un visiem vecumiem, Notiek arī svētku uguņošana.

Anglija, Londona

Daudziem par Angliju nav visai labs priekšstats tās laikapstākļu ziņā, bet ja apmeklēsiet Londonu tieši pavasarī, jūsu uzskati noteikti mainīsies uz labo pusi. Pavasarī zied lielās krokusu plantācijas, kas ar maziem krāsainiem ziediņiem rotā visus Londonas parkus. Pēc šo krokusu ziedēšanas pilsētu pārņem dzeltenā krāsa, jo sāk ziedēt narcises un maijā prīmulas. Tajā pašā laikā sāk ziedēt ķirši un magnoliju krūmi, kas pilsētu padara īpaši pievilcīgu.

Francija, Nica

Nica ir pazīstama ar visai mums nepierastu tradīciju. Pavasarī Nicas iedzīvotāji rīko pavasara sagaidīšanas festivālu. Ķirbju, gurķu un melones sugas augs ir kļuvis par pilsētnieku pavasara simbolu 16. gadsimtā Nicas iedzīvotāji sagaidot pavasari ar dīvainas formas dārzeni rotāja nojumes, lai izvairītos no Vidusjūras saules. Arī tagad šo kūrortpilsētu rotā šie dārzeņi, kas ir apgleznoti un izrotāti. Restorānos tiek piedāvāti ēdieni, kas sastāv no ķirbjiem. Arī uz katra ielas stūra skan Provansas orķestra mūzika.

Krievija, Ugļiča

Pavasara sagaidīšanas svētki šajā pilsētā ir vieni no svarīgākajiem svētkiem jau ļoti ilgu laiku. Šie ir pareizticīgo svētki, kas tiek svinēti 7 dienas pirms lielā gavēņa. Šeit notiek visādi festivāli, karnevāli un tiek gatavoti visādi ēdieni. Šādas svinības notiek arī citur pasaulē, bet jādodas uz Krieviju, ja vēlas sagaidīt pavasari pēc īstām slāvu tradīcijām. Arī centrālajā laukumā tiek organizēts ievērojami liels tirgus, kur ir iespēja nogaršot ēdienus, uzkodas, kā arī dzērienus.

Itālija, Roma

Pavasarī laikapstākļi mēdz būt neparedzami, toties Romā šie 3 mēneši paiet diezgan saulaini. Marta beigās jau Romā ir silts un saulains laiks. Itālijā ievērojami svētki ir Lieldienas, jo tiek organizēti teatralizēti gājieni, notiek svētku dievkalpojumi. Arī 21. aprīlis ir Romas dibināšanas diena, tādēļ notiek svinīgas ceremonijas. Silto laiku noteikti ir vērts izbaudīt pastaigājoties par Romas mazajām ieliņām un parkiem klausoties strūklaku simfonijā.Šajā rakstā jūs varat iepazīties ar skaistāko pilsētu sarakstu pēc LifeGlobe versijas. Nav izslēgts, ka citiem, skaistāko pilsētu saraksts sastāvēs no citām pilsētām. Īstenībā, jau ir ļoti grūti, kādu pilsētu nosaukt par skaistāku, tāpēc, ka eksistē ļoti daudz kritēriju, pēc kuriem vajag salīdzināt, turklāt, katrai pilsētai ir savs unikāls skaistums, piemēram, viena izceļas ar savām augstceltnēm, bet otra, atkal izskatās neatkārtojama pateicoties ainavām, kas to ieskauj. Tāpēc, droši varam teikt, ka šim sarakstam, nav nekāda zinātniskā pamatojuma un socioloģiskās vērtībās, mēs nesaucam vienas pilsētas skaistākas par citām, mēs neveidojam reitingu, mēs vienkārši stāstām par pilsētām, kas pasaulē ir visskaistākās.

Bet, ja jau iesākām runāt par augstceltnēm, tad pirmā pilsēta, kas ar tām asociējas, protams ir “Debesskrāpju pilsēta” – Čikāga. Tieši ar to, mēs arī sāksim.

Čikāga

Daudzi uzskata, ka Čikāga, tika nosaukta par Debesskrāpju pilsētu, pateicoties milzīgajam augstceltņu skaitam šajā teritorijā, ir iespējams, ka tieši tā tas arī bija, bet tikai nedaudzi zina, ka tieši šajā vietā 1885. gadā, pavisam mazā, parastā pilsētā Čikāgā tika uzbūvēts, pasaulē pats pirmais debesskrāpis The Home Insurance Building, kas eksistēja līdz 1931. gadam. Protams, tas nebija visaugstākā celtne visā pasaulē (tam bija tikai 10 stāvi pašā sākumā un 1891. gadā tika uzbūvēti vēl 2), bet, tās uzbūvēšana, ar pārliecību varam teikt, kļuva par pirmo soli, turpmākai visu lielāko pilsētu uz zemes, izskata nomainīšanai.

Kāds, droši vien, no jums iebildīs, ka tā nu ne pavisam nebija pirmā, visaugstākā celtne pasaulē, ka daudzstāvu mājās, jau vairākus gadsimtus atpakaļ bija sastopamas Jemenā, tā ir patiesība, bet acīmredzamu masveida, augstceltņu būvniecība, sākās tieši pēc Čikāgas augstceltnes uzrašanās.

Mūsdienās, Čikāgā ir 17 ēkas, kuru augstums pārsniedz 200 metrus atzīmi, turklāt, trīs no tām ietilpst pasaulē

visaugstāko celtņu divdesmitniekā (ieskaitot visaugstāko debesskrāpi Ziemeļamerikā Sears Tower, kura augstums ir 443,2 metri).

Ja runājam par Čikāgu, tad jāsaka, ka tā ir pilsēta, kurā lieliski sadzīvo gan mūsdienu arhitektūra, gan brīnišķīgā, pagājušā gadsimta arhitektūra.

Mūsdienās, Čikāgas “mākslīgais horizonts” ir visaugstākais un visblīvākais visā pasaulē.

Ņujorka

Ja jau runājam par “mākslīgo horizontu”, tad jāsaka, ka Ņujorkai, no pārējām pilsētām, tas atšķiras ar neatkārtojamu daudzveidību, kas ir panākta pateicoties milzīgajam, dažādu arhitektūras stilu, ēku daudzumam. Bet Holivuda, viennozīmīgi, to ir padarījusi vēl vairāk atpazīstamu “horizonta” ziņā.

Ņujorkā, atzīmi 200 metri, ir “pārkāpušas” 44 ēkas. Tas ir pasaulē vislielākais debesskrāpju skaits, kas atrodas vienā pilsētā.

Tas ir neskaitot 2001. gada 11 . septembrī sagrautā Vispasaules Tirdzniecības Centra torņu…Bet tagad tur atrodas Brīvības Tornis, kas ir visaugstākā šīs pilsētas celtne.

Tieši Ņujorkā, atrodas ir Amerikas simbols – Brīvības statuja.

San – Francisko

Tā ir salīdzinoši neliela pilsēta un pirmām kārtām asociējas ar slavenajiem Zelta Vārtiem, kas par savu popularitāti var būt pateicīgi Holivudai.

Vēl viena, ļoti populāra vieta ir Alkatraza, kas savā laikā bija nepieejams cietums, bet tagad ir kļuvis par vienu no iecienītākajām tūristu apmeklēšanas vietām.Žurnāla Forbes redakcija, centās pēc iespējas objektīvāk, izskatīt šo jautājumu, tāpēc, tika aptaujāts liels daudzums dizaineru, inženieru, arhitektu un speciālistu, kas nodarbojas ar pilsētu plānošanu. Lūk, kādi rezultāti tika iegūti.

Pirmo vietu, šajā aptaujā ieguva Londona – Lielbritānijas sirds, lietus un miglas pilsēta. Lietus šeit smidzina, gandrīz katru dienu, neskatoties uz to, cilvēki šeit vienmēr ir labā garastāvoklī un priecājas uzņemt tūristus. Ierodoties Londonā, ikvienam, gribas pēc iespējas vairāk apskatīties ievērojamo vietu – Big-Ben torni, kas ir pasaulē trešā, visaugstākā celtne, Taueru un Taueras tiltu, kas ir kļuvuši ne tikai par Londonas, bet arī par visas valsts simbolu, Bekingemas pili ar tās krāšņo dārzu utt. Londonā ir daudz parku un kafejnīcu un piektdienas vakaros tajos valda liela rosība, kas svētdienas vakaros manāmi noplok.

Otro vietu ieņem Parīze – mīlestības un romantikas pilsēta. Parīze ir skaista jebkurā gadalaikā, tāpēc to mīl apciemot tūristi no visas pasaules jebkurā gadalaikā. Bet ne jau tāpēc, lai “ieraudzītu un nomirtu”, bet lai baudītu neticami skaisto pilsētas atmosfēru, pastaigātos pa ēnainajiem bulvāriem un apskatītu unikālos arhitektūras mākslas darbus. Tiem, kam te ir palaimējies būt kaut vienu reizi, visu mūžu atcerēsies Versaļu, Elizejas laukus, Eifeļa torni un Triumfālo arku, visā pasaulē pazīstamo Luvru un leģendāro Disnejlendu. Visi, nosauktie objekti, jau sen ir kļuvuši par valsts simboliem. Bet tas vēl nav viss, Parīzi droši varam saukt par pasaules modes galvaspilsētu, šeit atrodas modes veikali un restorāni. Viss kopumā, ir ļoti labs iemesls, lai dotos uz Parīzi un skatītu to savām acīm.

Trešo vietu, Forbes aptaujā, ieņem Sidneja. Par šo Austrālijas pilsētu, ļoti daudzi, visā pasaulē uzzināja pēc tajā notikušajām Olimpiskajām spēlēm 2000 gadā. Sidneja atrodas pie Port – Džeksona līča un priekš tūristiem ir īsta paradīze. Neskartā, viszaļākā kontinenta daba, mierīgi sadzīvo ar to, ko ir radījušas cilvēku rokas. Uz debesskrāpju palodzēm, šeit var mierīgi ieraudzīt papagaiļus, bet paši debesskrāpji, lieliski saderas ar viktoriāņu senlaicīgumu. Tūristi tiecas uz turieni, lai atpūstos zelta pludmalēs, ieraudzītu, kā zied džakaranda, iepazītos ar pilsētas ievērojamākajām vietām.

Ceturto vietu, šajā sarakstā, ieņem viena no skaistākajām pilsētām – Ņujorka. Ņujorku, uzskata par lielu cerību pilsētu , tā vilina ar savu brīvības garu un daudzveidīgajām iespējām. Pateicoties tās politiskajai un ekonomiskajai nozīmei, tā tiek uzskatīta par visas pasaules galvaspilsētu. Megapolise ar tās ģeometrisko skaistumu, debesskrāpjiem no stikla un betona, satriecošiem skatiem, kas ieskauj Manhetenu, unikāliem teātriem un koncertzālēm, neatstās vienaldzīgu nevienu cilvēku uz šī planētas. Šeit katram būs iespēja sameklēt kaut ko interesantu un neparastu: muzeju, teātri, Bronksa ballīti, Metropolitēna operas programmu, pastaigas pa Brodveju un Piekto avēniju…šo sarakstu var turpināt bezgalīgi.

Ja jums iepatikās raksts un jūs gribat uzzināt, kādas pilsētas turpina šo sarakstu, tad lasiet raksta turpinājumu.Šajā rakstā mēs turpinām stāstīt par Forbes veikto aptauju par skaistākajām pilsētām. Kā jau tika minēts, raksta sākumā, lai saraksts būtu pēc iespējas objektīvāks, aptaujā piedalījās gan arhitekti, gan dizaineri, gan inženieri, gan speciālisti, kas nodarbojas ar pilsētu plānošanu.

Kā pirmās, neticami skaistas pilsētas tika minētas Londona, Parīze, Sidneja, Ņujorka. Bet, sarakstu turpina:

Roma, kas vienkārši nevarēja neiekļūt šajā sarakstā. Roma ir ļoti sena pilsēta, tā ir kļuvusi par liecinieku, daudzu planētu civilizāciju gan uzplaukumam, gan kritumam. Bet, neskatoties uz to, Roma ir pilsēta, kas vienmēr paliek jauna. Pētīt, uz kurieni ved katrs ceļš šajā pilsētā, var nedēļām ilgi, jo šeit taču atrodas liels skaits arhitektūras pieminekļu: Kolizeja, Panteons, Trajana forums, Rafaela kaps, imperatoru pilis, pirtis, tempļi un baznīcas. Tos, kam nepatīk senlaiku drupas, gaida lieliskas pludmales, grezni restorāni un aktīva nakts dzīve.

Par visskaistāko pilsētu 2014. gadā tika atzīta Barselona. Barselonu apzīmē ar visdažādākajiem vārdiem: lepna, sevī iemīlējusies un par tādu, kas prot sevi iemīlēt citus. Barselona, tā ir jūra, saule, labs garastāvoklis, velosipēdi, neizsīkstoša Dali enerģija, prātam neaptverama Gaudi arhitektūra, bezgalīgas ballītes un neizsīkstošas Sangrijas upes. Uzskaitīt visas Barselonas ievērojamākās vietas, vienkārši nav iespējams, to visu var tikai skatīt pašiem savām acīm.

Ja runājam par neticami skaistajām pilsētām, tad bez ievērības nevaram atstāt vēl vienu Austrālijas pilsētu Melburnu. Tā ieņem godpilno septīto vietu. Melburna ir Austrālijas kultūras un sporta centrs, kur notiek čempionāti tenisā un Formula-1, festivāli un karnevāli, kas izceļas ar savu krāšņumu un daudzveidību. Viena no ievērojamākajām Melburnas vietām ir Melburnas akvārijs, Melburnas muzejs un zooloģiskais dārzs, Viktorijas Valsts Bibliotēka. Melburna ir spējīga patikt cilvēkiem ar dažādām prasībām un gaumēm, ne par velti to uzskata par vispiemērotāko dzīvošanai.

Astotajā vietā ir ierindojusies Berlīne. Nosaukt visas pilsētas ievērojamākās vietas un iespējamās izklaides ir samērā grūti, tāpēc, ka Berlīne ir ļoti dzīva, jautra un mājīga pilsēta. Jaunieši, šeit, ir iecienījuši nakts klubus, kur tiek rīkotas vismodernākās ballītes, dzimst jauni stili, kultūras un subkultūras. Vecāka gadagājuma cilvēkus vilina iepirkšanās , tāpēc, ka tirdzniecības centri šeit ir vislabākie visā kontinentā. Izbaudīt savu atrašanos Berlīnē varēs arī tie, kam patīk māksla – Berlīnes muzeju kolekcijas atrodas ārpus jebkurām uzslavām.

Amsterdama, arī pieder pie tām pilsētām, kuras droši varam dēvēt par neticami skaistām. Šo pilsētu par īpaši pievilcīgu padara 17. gadsimta atmosfēras savienojums ar lielās pilsētas mentalitāti. Nevienā citā Eiropas pilsētā nav tik daudz ievērojamu vietu uz vienu kvadrātmetru. Amsterdama ir slavena ar savu nakts dzīvi, šeit pat ir atļauta tirdzniecība ar vieglām narkotikām. Savus ciemiņus, tā būs spējīga iepriecināt, arī ar lielisku virtuvi.

Noslēdz mūsu sarakstu – Madride. Tā ir viena, n visvairāk iecienītajām tūristu pilsētām. Karsta, interesanta, jautra – tieši tāda tā parādījās pasaules kartē jau antīkajos laikos. Madridē ir ko redzēt, jo muzeju šeit ir ļoti daudz. Bet, ja jūs esat vīnu cienītājs, tad jums jāzina, ka šajā pilsētā tiek izgatavots lielisks vīns!