ziemelukoridors.lv

Pilsētas, kuras apmeklētVislabākais laiks, lai ceļotu un iepazītu jaunas pilsētas ir pavasaris, jo tad daba atkal mostas pēc ziemas miega un atkal padara pasauli nedaudz skaistāku. Pavasaris ir ideāls laiks, lai brīvdienās aizceļotu viens vai ar kādu kompāniju pa Eiropu, kur ir iespēja uzzināt un apskatīt daudz ko jaunu. Ir dažas pilsētas, kuras noteikti būtu jāapmeklē tieši pavasarī.

Gruzija, Signagi

Viena, no Gruzijas skaistākajām pilsētām visnotaļ ir Signagi. Līdz šai pilsētai nokļūt ir pavisam vienkārši- ar autobusu, kas regulāri kursē ik pēc divām stundām. Šī ir mazā, mīlestības pilna pilsētiņa, kura ir pilnībā restaurēta, bet no ārpuses. Braucot garām nav iespējams neapstāties un neaplūkot šīs mazās uzkoptās mājiņas. Šeit ir iespēja salaulāties 24h diennaktī, iepriekš neiesniedzot dokumentus, tādēļ tā arī ir nosaukta par mīlestības pilsētiņu. Iespēja arī aplūkot cietoksni, kas sargā pilsētas senāko daļu.

Nīderlande, Amsterdama

Pavasara laikā noteikti jāapmeklē šī pilsēta, jo šajā gadalaikā pilsēta pārvēršas par ziedošu tulpju paradīzi. Šeit norisinās tulpju festivāli no 1. līdz 30. aprīlim un ir iespēja apskatīt visneiedomājamākās ziedu kombinācijas un krāsu dažādības. Katru gadu norisinās šis pasākums un kopā sapulcē vairāk kā 900 tūkstošu cilvēku. Toties ceļojums jāsāk plānot laicīgi, jo 26. aprīlī tiek atzīmēta Karalienes diena, tādēļ šis ir vislabākais apmeklējuma laiks. Mūzika skan visos laukumos un ielās, tiek rīkotas visādas sacensības un koncerti visai ģimenei un visiem vecumiem, Notiek arī svētku uguņošana.

Anglija, Londona

Daudziem par Angliju nav visai labs priekšstats tās laikapstākļu ziņā, bet ja apmeklēsiet Londonu tieši pavasarī, jūsu uzskati noteikti mainīsies uz labo pusi. Pavasarī zied lielās krokusu plantācijas, kas ar maziem krāsainiem ziediņiem rotā visus Londonas parkus. Pēc šo krokusu ziedēšanas pilsētu pārņem dzeltenā krāsa, jo sāk ziedēt narcises un maijā prīmulas. Tajā pašā laikā sāk ziedēt ķirši un magnoliju krūmi, kas pilsētu padara īpaši pievilcīgu.

Francija, Nica

Nica ir pazīstama ar visai mums nepierastu tradīciju. Pavasarī Nicas iedzīvotāji rīko pavasara sagaidīšanas festivālu. Ķirbju, gurķu un melones sugas augs ir kļuvis par pilsētnieku pavasara simbolu 16. gadsimtā Nicas iedzīvotāji sagaidot pavasari ar dīvainas formas dārzeni rotāja nojumes, lai izvairītos no Vidusjūras saules. Arī tagad šo kūrortpilsētu rotā šie dārzeņi, kas ir apgleznoti un izrotāti. Restorānos tiek piedāvāti ēdieni, kas sastāv no ķirbjiem. Arī uz katra ielas stūra skan Provansas orķestra mūzika.

Krievija, Ugļiča

Pavasara sagaidīšanas svētki šajā pilsētā ir vieni no svarīgākajiem svētkiem jau ļoti ilgu laiku. Šie ir pareizticīgo svētki, kas tiek svinēti 7 dienas pirms lielā gavēņa. Šeit notiek visādi festivāli, karnevāli un tiek gatavoti visādi ēdieni. Šādas svinības notiek arī citur pasaulē, bet jādodas uz Krieviju, ja vēlas sagaidīt pavasari pēc īstām slāvu tradīcijām. Arī centrālajā laukumā tiek organizēts ievērojami liels tirgus, kur ir iespēja nogaršot ēdienus, uzkodas, kā arī dzērienus.

Itālija, Roma

Pavasarī laikapstākļi mēdz būt neparedzami, toties Romā šie 3 mēneši paiet diezgan saulaini. Marta beigās jau Romā ir silts un saulains laiks. Itālijā ievērojami svētki ir Lieldienas, jo tiek organizēti teatralizēti gājieni, notiek svētku dievkalpojumi. Arī 21. aprīlis ir Romas dibināšanas diena, tādēļ notiek svinīgas ceremonijas. Silto laiku noteikti ir vērts izbaudīt pastaigājoties par Romas mazajām ieliņām un parkiem klausoties strūklaku simfonijā.