ziemelukoridors.lv

Rīgas labiekārtošanaRīgas labiekārtošanas un infrastruktūras uzlabošanas vārdā paredzēts pārbūvēt Rīgas centrāltirgu. Jau gadiem ilgi centrāltirgus ir bijis pircēju un tirgotāju pilns, un tādēļ arī viņi ir pelnījuši skaistu un uzlabotu tirgu, kā arī komfortablus apstākļus. Pavisam drīz jau šis centrāltirgus piedzīvos lielas pārmaiņas. Ir iecerēts teritoriju atjaunot un attīstīt, iecerēts sakārtot pagrabu, kas būs aptuveni 2 hektāru platībā. Tiks labiekārtota arī krastmala un Centrāltirgus iela. Rīdzinieki sola, ka pēc lielajām pārbūvēm centrāltirgus iekļausies Vecrīgas ainavā. Pašlaik centrāltirgus ārējam korpusam un pazemes telpām steidzami nepieciešama labiekārtošana, pārbūve, kā arī inženierkomunikācijas ir ļoti novecojušas un ir traģiskā stāvoklī. Visredzamākie centrāltirgus mīnusi ir nesakārtotā vide, kā arī stāvvietu trūkums tā teritorijā, kas pašlaik tiek risināti. Arī ir nepieciešama elektroinstalācija, apkures un kondicionēšanas sistēmas, kuras var pieskaitīt pie problēmu saraksta. Pašlaik telpās nav iespējams regulēt laika apstākļiem piemērotu temperatūru. Šis projekts ir izvirzīts par prioritāru Rīgas pašvaldības vārdā un ir iesniegts Eiropas Reģionālās attīstības fontā, lai tam piešķirtu līdzfinansējumu.

Nepieciešamie darbi

Plānots līdz 2020. gada pavasarim atjaunot vairākus paviljonu pagrabstāvus kā zivju, sakņu, piena un gaļas, kā arī gastronomijas un to savienojošos tuneļus. Iecerēts pārbūvēt tirgus teritorijas kanāla malu Maskavas ielas, Prāgas ielas un Gogoļa ielas pusēs. Plānā arī minēta Centrāltirgus ielas un lietus ūdens kanalizāciju sistēmu pārbūve, kas atrodas uz Prāgas, Maskavas un Gogoļa ielas puses. Iecerēts arī realizēt kanālmalas transporta pārvietošanās zonas paplašināšanu tādā veidā nodrošinot gan velosipēdistu, gan gājēju kustību. Cerams tiks rekonstruēta Centrāltirgus iela, kā arī atjaunotas tramvaja pieturas, mainīts ceļa segums un veikti citi darbi.

Darbi sāksies ar šīs ielas labiekārtošanu, jo tiks iekārtota autostāvvieta, sadalītas gājēju pārvietošanās zonas, izveidota zaļā zona un nomainīts ceļa segums. Šis viss ir plānots ne tikai, lai nodrošinātu cilvēku pieeju, bet arī veidotu cilvēkiem patīkamu un skaistu vidi.

Otrajā plānā ir kanālmalas labiekārtošana. Tiks labiekārtota vieta, kur notiek tirgus piegāde, taras un atkritumu apsaimniekošana. Šis būšot vislielākais izaicinājums, jo šajā šaurajā joslā jānodrošina divas funkcijas – patīkamu un publiski pieejamu vidi pilsētniekiem, kā arī citiem redzamu tehnoloģisko tirgus funkciju. Iecerēts arī, ka pēc pārbūves laivām un nelieliem kuģīšiem būs iespēja pārvietoties gar kanālmalu, paredzētas arī veloceliņš.

Pēdējais, trešais plāns ir izveidot “pazemes pilsētu”, kas ir teritorija zem paviljoniem. Šeit ir paredzēts mainīt pilnībā visus inženiertīklus, kas prasīs vislielākos ieguldījumus, kaut gan publiski nebūs tik ļoti redzami. Pazemē plānots iekārtot arī ģērbtuves, labierīcības un dušas darbiniekiem, beidzot iekārtojot darba vidi.

Pēc rekonstrukcijas paredzēts, ka būs pieejamas 100 jaunas darbavietas. Rezultātā tiks sasniegti jauni rādītāji, radītas jaunas darba vietas, kā arī veicinātas komersantu investīcijas, ne finanšu, kas šajā gadījumā nebūtu vēlams. Pēc rekonstrukcijas ieguvumiem paaugstināsies Rīgas Centrāltirgus konkurētspēja citu valstu starpā. Tāpat arī tiks saglabāts kultūrvēsturiskais mantojums un tas uzlabots. To pastiprinās arī pretī plānotās stacijas dzelzceļa līnijas izveide, kas palielinās tirgus apmeklētāju skaitu. Šādā veidā tirgum būs iespēja būt par daļu no Vecrīgas ainavas.

Kopā šī centrāltirgus izveidei plānotās izmaksas nedaudz pārsniedz 6 miljonus. Šis finansējums tiks piešķirts no ERAF, kā arī no Rīgas domes, kas ir paredzēts būvdarbiem, autoruzraudzībai, kā arī būvuzraudzībai.

Šis tirgus ir iemīļots jau 86 gadus un iecienīta tūristu apskates vieta. Labiekārtojot centrāltirgu būs iespēja veicināt ārvalstu viesu apmeklējumu.